OCT 29

Narzędzia do znakowania produktów - grawerka
Opublikowany przez: Dominik | Tagi: marketing, reklama, promocja | Data: 2017-02-24

Znakowanie produktów to bardzo częsta czynność, wykorzystywana przede wszystkim w branży reklamowej.

Znakowania dokonuje się na różnego rodzaju przedmiotach - gadżetach reklamowych, narzędziach oraz wielu innych rzeczach. Na przedmiocie najczęściej umieszcza się logotyp firmy - może on być jednokolorowy lub wielokolorowy. W zależności od wybranej technologii znakowania, efekt jest inny. Niektóre techniki dostosowane są do różnego rodzaju materiałów. Nadruk nazywany tampon drukiem wykorzystywany jest przede wszystkim do rzeczy wykonanych z plastiku. Grawer laserowy używany jest do przedmiotów z metalu lub drewna. W tym artykule skupimy się na grawerowaniu.

Maszyny i urządzenia grawerskie

Do grawerowania służą takie maszyny jak plotery laserowe - wyjaśnia Karol Brzoska z firmy Grawcom. W zależności od możliwości, są to różnego rodzaju maszyny o zróżnicowanej mocy lasera. W komorze do grawerowania umieszcza się dany przedmiot. Na podstawie pliku z liniami cięcia wypala się na przedmiocie konkretny wzór. Czas grawerowania może wynosić od kilku do kilkunastu sekund, w zależności od rozmiaru i skomplikowania wzoru.

Szerokie zastosowanie

Ze względu na szerokie wykorzystanie ploterów laserowych, używa się ich w różnych branżach - w przemyśle, reklamie i sztuce dekoracyjnej. Laser pozwala na bardzo precyzyjne znakowanie i cięcie niektórych materiałów.

W jakich materiałach można grawerować?

Grawerować można w takich materiałach jak szkło, metal, drewno i akryl. Są to materiały na tyle wytrzymałe, że wytrzymają wysoką temperaturę jaką emituje laser. Dzięki temu można na nich wykonać estetyczne znakowanie bez niszczenia reszty produktu. Na każdym z tych materiałów efekt znakowania będzie wyglądał nieco inaczej. To bardzo szybka i niedroga metoda nanoszenia nadruku na przedmiotach.

Zobacz to na zdjęciach:

marketing

reklama

promocja

Twój komentarz